Systemy alarmowe – którą firmę wybrać?

System alarmowy staje się nierozłącznym elementem domu. Gwarantuje spokój oraz bezpieczeństwo domownikom. Który układ i kiedy możemy zainstalować?
Decyzję o przyłączeniu systemu ostrzegawczego najlepiej podjąć w okresie planowania budynku. Niejednokrotnie z rozmaitych powodów odkładamy ją na później. Wówczas wyłącznie remont rozpatrujemy jak doskonałą sposobność do założenia zabezpieczeń. Jednak na alarm nigdy nie jest za późno. Dzięki nowoczesnym technikom jego montaż może się odbyć również w już gotowym domu.

Alarmy – dwa przykłady – dwa systemy
Jeśli na montaż układu ostrzegawczego zdecydowaliśmy się już na etapie konstrukcji budynku, należałoby to zrobić także przed jego oddaniem. Wtedy robi się tak zwaną instalację przewodową. Układ alarmowy można założyć, jak wszystkie ściany działowe są skończone, drzwi oraz okna wstawione, a umieszczenie poszczególnych urządzeń układu ustalone. Ponieważ przewody powinny być w miarę niedostrzegalne, powszechnie instaluje się je pod powłoką tynku, a ich końcówki wyprowadza w wskazane stanowiska. Każdy element układu winien być podłączony do bazy oddzielnym przewodem. Jeśli o systemie alarmowym nie pomyśleliśmy przed nałożeniem gipsów albo na alarm zdecydowaliśmy się w trakcie używania domu, nie znaczy to, iż jesteśmy skazani na kucie bruzd w ścianach. W takim wypadku możemy zamontować radiowy układ alarmowy. W rzeczywistości jest on droższy od standardowego, jednak dzięki niemu zapobiegniemy prowadzenia przewodów w ścianach bądź listwach. Wyłącznie połączenie pomiędzy centralą a manipulatorem i ekspanderem wymusza użycia przewodów. Miejscem, gdzie można stworzyć instalację przewodową, jest również garaż.
Czujki układu bezprzewodowego zasilane są bateriami, a z bazą łączą się za pomocą fal bezprzewodowych. Mają one zasięg od 30 do 150 m, zatem sprawdzą się nawet w niezwykle dużym domu. Użytkowanie z systemu radiowego jest absolutnie bezpieczne – wszelką instalację wykonano w taki sposób, by uniemożliwiała ona uszkodzenie jakiegoś modułu bez włączenia alarmu. Dodatkowo czujki są odporne na próby zaburzeń radiowych. Właściwością systemu bezprzewodowego jest także to, iż po jego rozlokowaniu dopuszczalna jest prosta modyfikacja konfiguracji ustawień i modernizacja o kolejne elementy.
System alarmowy na miarę
Każdy spośród nas posiada inny dom oraz indywidualne potrzeby powiązane z zabezpieczeniem domowników i mienia, więc projekt układu alarmowego należy powierzyć wyspecjalizowanej firmie tj. warszawska hurtownia Suntrack.pl.