Czy produkcja mleczka pszczelego może być dobrym biznesem?
Czy produkcja mleczka pszczelego może być dobrym biznesem?
Prowadzisz małą lokalną pasiekę i zastanawiasz się nad dywersyfikacją swojej oferty? Nie chcesz ograniczać się wyłącznie do sprzedaży miodów, mając świadomość sporej konkurencji na rynku pszczelarskim? Rozważ zatem możliwość produkcji mleczka pszczelego. Podpowiadamy w jaki sposób zwiększyć szanse na to, aby przekonać klientów do zakupu.
Kłopotliwe i kosztowne procesy produkcji
Krótka analiza rynku konkurencyjnego może zniechęcić Cię do sprzedaży mleczka pszczelego. Okazuje się, że koszt zakupu takiego produktu to nawet około 3 tysięcy złotych za kilogram. I to nie zawsze jest mleczko produkowane z sposób naturalny. Do nierzadkich praktyk należy dodawanie do niego sztucznych substancji – konserwantów, wypełniaczy, barwników, wzmacniaczy smaku itd. Mleczko pszczele wymaga również posiadania zdrowych i silnych rodzin, które są w stanie wytworzyć odpowiednią ilość mateczników. W tym przypadku pojawia się pokusa, aby stosować sztuczne środki ochrony roślin na pożytkach, a także podawać pszczołom hormony czy antybiotyki.
Nie chcesz posuwać się do niedozwolonych praktyk, lecz zamierzasz produkować całkowicie naturalne mleczko pszczele, którego spożywanie wpływa pozytywnie na zdrowie? Możesz wytwarzać je w konkurencyjnej cenie, jeżeli podejmiesz decyzję o dodawaniu do produktu homogenatu larw trutowych. Jest to preparat, który powstaje w procesie mielenia lub prasowania czerwi trutniów. Jego wytworzenie nie naraża na wysokie koszty i nie wymaga poświęcania tak wiele czasu, jak ma to miejsce w przypadku pozyskiwania mleczka pszczelego. Metoda ta jest całkowicie naturalna – nie wymaga stosowania żadnych chemicznych środków. Poza tym homogenat larw trutowych wykazuje niemal identyczne właściwości zdrowotne jak mleczko pszczele, a w połączeniu z nim wykazuje synergiczne działanie.
Korzyści ze spożywania mleczka pszczelego z dodatkiem homogenatu
Zdołasz przekonać klientów do zakupu mleczka z homogenatem larw trutowych, jeżeli przedstawisz im korzyści ze spożywania takiego produktu. Jest on polecany m.in. w problemach impotencji, bezpłodności oraz dolegliwościach związanych z przekwitaniem. Poza tym pomaga chorym na depresję, osobom w stanach wyczerpania fizycznego, a także zmagającym się z problemami po stronie układu pokarmowego. Zmniejsza również objawy alergii, a wzmacniając odporność organizmu, pozwala zapobiec infekcjom bakteryjnym i wirusowym.
Klienci będą również bardziej skłonni kupować mleczko pszczele z Twojej pasieki, jeśli przekonasz ich o stosowaniu wyłącznie naturalnych metod jego pozyskiwania. Zastanawiasz się, w jakiej cenie możesz sprzedawać taki produkt z dodatkiem homogenatu larw trutowych? Przykładowo lokalna pasieka Laszczych z Kłobucka ma w swojej ofercie mleczko pszczele w cenie 75 zł za słoik 215 ml – link do oferty: http://api-inhalacje.pl/naturalne-mleczko-pszczele/.