Fototapety – nowoczesny design

Jeżeli chcesz szybko i niewielkim kosztem odmienić wygląd swojego domu, mieszkania czy biura, postaw na nowoczesne fototapety. Ich wybór jest na tyle duży, że z pewnością znajdziesz coś na miarę własnego wnętrza.

fototapety do salonuFototapety z roku na rok zyskują na popularności i są świetną alternatywą dla farb czy szablonów dekoracyjnych. Przede wszystkim dlatego, że efekt na ścianie jest naprawdę oszałamiający.

Odpowiednio dobrane zdjęcie pozwala odmienić klimat wnętrza, optycznie je powiększyć lub dodać głębi. Warto jednak pamiętać, by wybierając fototapety zachować umiar i zdrowy rozsądek.

To dekoracja, która w nadmiarze może wnętrzu zaszkodzić. Jeżeli będzie kiepsko dobrana, też nie będzie dobrze wyglądać. Na przykład ciemne zdjęcie w niewielkim pomieszczeniu może dodatkowo optycznie zmniejszać pokój.

Planując położenie fototapety warto pamiętać, że powinna ona znajdować się na jednej ścianie w pomieszczeniu – jeśli fototapet będzie więcej, mogą przytłoczyć nawet duże i przestronne pomieszczenie. Najlepiej wybrać taką ścianę, na której nie ma wielu mebli, dzięki czemu wszystkie elementy zdjęcia będą dobrze widocznie. Aby efekt był jeszcze lepszy, pozostałe ściany powinny być pomalowane farbą w dość stonowanym kolorze.

Fototapeta nie tylko ozdobi wnętrze, ale pomoże ukryć mankamenty ściany czy różnego rodzaju nierówności. Co więcej, jest bardzo prosta do nałożenia i można położyć ją samodzielnie. Prawidłowo położona fototapeta będzie długotrwałą ozdobą, która nie wyblaknie z biegiem czasu i nie będzie się niszczyć. Co więcej, w przypadku jakiegokolwiek zabrudzenia, fototapetę można umyć i nadal będzie wyglądała jak nowa.